Depilacja laserowa w pigułce
Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia na ciele jest jednym z zabiegów, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na osiągnięcie dużo szybszych i skuteczniejszych efektów w porównaniu do dotychczasowych metod depilacji. Ciągłe podrażnienie po maszynce, wrastające włoski, stany zapalne, zaczerwienienie i suchość są głównym powodem decyzji o zabiegu laserowym. Na rynku jest dostępnych wiele technologii, które wykorzystuje się do usuwania owłosienia. W naszym gabinecie pracujemy na laserze diodowym Light Sheer Desire, którego działanie polega na miejscowym podgrzaniu i zniszczeniu cebulki włosa z barwnikiem – melaniną, która jest kluczowym czynnikiem decydującym o powodzeniu kuracji. Dzięki zniszczeniu cebulki włosa uzyskujemy oczekiwany efekt pozbycia się owłosienia bez ryzyka podrażnienia na powierzchni naskórka. Mając do dyspozycji dwie głowice: ET z opcją chłodzenia w trakcie strzałów, dzięki czemu klient ma zapewniony pełen komfort, a skóra jest ochroniona przed poparzeniem – o mniejszych wymiarach do bardziej precyzyjnych miejsc oraz głowica HS z dużą powierzchnią zabiegową i podciśnieniem do większych obszarów jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego miejsca z pełną skutecznością. Najbardziej pożądane do zabiegów laserowych są osoby posiadające ciemne i grube owłosienie oraz jasną karnację. Im jaśniejszy włos i ciemniejsza karnacja tym większe szanse na podrażnienie naskórka oraz konieczność wykonania większej liczby zabiegów niż standardowo. Energia emitowana przez laser nie będzie koncentrowała się w cebulce włosa, ze względu na mniejszą ilość barwnika (melaniny) – jasny włos, a przy ciemnej karnacji może rozpraszać się po naskórku doprowadzając do poparzenia. Zazwyczaj rekomendujemy do wykonania ok. 6 zabiegów w odstępach 4-8 tyg w zależności od okolicy ze względu na fazy wzrostu włosa. Po pierwszym zabiegu obserwujemy usunięcie ok. 30% owłosienia. Zabiegi laserowe możemy wykonywać na okolice twarzy (wąsik, bródka), pach, bikini, ud, łydek oraz pleców. Przed zabiegiem (1-2 dni) należy usunąć maszynką owłosienie na danej okolicy. Pomiędzy zabiegami natomiast zabrania się używania depilatorów, wosków, pęsety (ze względu na usunięcie z włosem cebulki, która jest dla nas kluczowa w trakcie zabiegu laserowego). Bezpośrednio po zabiegu może występować zaczerwienienie, delikatny obrzęk, który ustępuje do 2-4h, dlatego bardzo istotne jest delikatne traktowanie danej okolicy lub ewentualnie użycie produktów łagodzących, regenerujących np. Alantan Plus, Bepanthen czy arnika.
Zalecenie przed wizytą:
· Skóra do zabiegu nie może być świeżo opalona, należy zrezygnować z opalania (słońce, solarium) oraz samoopalaczy na co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem
· Nie stosować depilacji woskiem, depilatorem i pęsetą w miejscu zabiegowym przez co najmniej 1 miesiąc przed zabiegiem
· Ogolić skórę w miejscu zabiegowym maszynką 1 dzień przed planowanym zabiegiem, bądź w dniu zabiegu
· Zadbać, by skóra w miejscu zabiegowym nie była podrażniona i przesuszona
· Skóra do zabiegu powinna być czysta, niczym nie posmarowana
· Nie stosować w miejscu zabiegowym kremów, maści z antybiotykami, retinolem przez co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem
· Na co najmniej 1 miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków fotouczulających
– sulfonamidy,
– retinoidy i ich pochodne zawarte w lekach doustnych jak i w maściach,
– tetracykliny,
– leki hormonalne,
– niektóre leki przeciwcukrzycowe np. tolbutamid,
– niesteroidowe środki przeciwbólowe,
– niektóre środki uspokajające i przeciwdepresyjne, a także przeciwwymiotne np. fenotiazyny,
– tabletki antykoncepcyjne)
· Na co najmniej 1 miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny, rumianek, herbata Figura)
· Nie zażywać Aspiryny 1 tydzień przed zabiegiem
· Przestać zażywać witaminy A i E ok. 5 dni przed zabiegiem laserowym
· Nie wykonywać co najmniej 2-3 tyg przed zabiegiem laserowym zabiegów złuszczających na bazie kwasów AHA, BHA, retinolu i jego pochodnych (w przypadku depilacji laserowej na twarzy)