Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa jest powszechnie stosowania w zabiegach kosmetologicznych ze względu na szeroki zakres działania oraz spektakularne efekty, które możemy uzyskać samodzielnie, czy też w połączeniu z innymi procedurami. Biorąc pod uwagę fakt, iż od 25 roku życia kolagen w skórze właściwej stopniowo ulega degradacji, warto korzystać z zabiegów, które nie tylko wpłyną na strukturę, ponowne obkurczenie włókien kolagenowych, ale też będą w bezpieczny sposób stymulować fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Wykorzystywane w zabiegu fale radiowe wysokiej częstotliwości (0,5-5Hz) wnikają tym głębiej, im niższa jest częstotliwość fali. Mamy wówczas do czynienia z efektem termicznym w tkance, gdzie istotne jest w trakcie pracy utrzymanie odpowiedniej temperatury (45-60 C). Dzięki niej mamy możliwość uruchomienia kontrolowanego stanu zapalnego i uwolnienia czynników wzrostu. Wytworzone ciepło ma również swój wpływ na unaczynienie skóry. Naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, a co za tym idzie skóra staje się znacznie bardziej odżywiona, a metabolizm ulega poprawie. Dodatkowo drugim kluczowym elementem jest uraz mechaniczny spowodowany przez pracę głowicą wyposażoną w mikroigły. Mając do dyspozycji 3 rodzaje jednorazowych, sterylnych końcówek możemy bezproblemowo dotrzeć nawet do najbardziej wrażliwych, wymagających miejsc. W zależności od opracowywanej okolicy dobieramy odpowiednią głębokość (0,25-3,0 mm) wprowadzenia igieł z jednoczesnym użyciem fali radiowej. Jest to bardzo ważne w celu osiągnięcia zadowalających rezultatów kuracji.

Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu są: luźna, wiotka, pozbawiona jędrności, elastyczności skóra twarzy, szyi, dekoltu, zmarszczki, nadmiernie wiotka skóra powiek górnych, brzucha, czy pośladków, blizny potrądzikowe, pourazowe, ale również rozstępy. Po zabiegu możemy zauważyć natychmiastowe efekty w postaci napięcia skóry na skutek obkurczenia włókien kolagenowych pod wpływem wysokiej temperatury, ale również efekty oddalone w czasie, narastające do około 3 miesięcy od zabiegu w postaci przebudowy i stopniowego tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej cechuje się dużą skutecznością z jednoczesną niewielką inwazyjnością i krótkim czasem rekonwalescencji. Możemy wykonywać go przez cały rok, nawet w okresie letnim, bez ryzyka wystąpienia podrażnień. Po zabiegu widoczne jest niewielkie zaczerwienienie na skórze w postaci siateczki oraz delikatny obrzęk. Jeśli chodzi o skutki uboczne, ryzyko jest niewielkie z tego względu, iż cała deponowana energia rozchodzi się wewnątrz skóry właściwej, docierając do włókien kolagenowych, a powierzchnia naskórka zostaje nienaruszona w trakcie zabiegu. Chcąc przeprowadzić zabieg w bezpieczny sposób, należy wykluczyć przeciwwskazania, do których należą: ciąża, karmienie piersią, metalowe implanty, rozrusznik serca, aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze w okolicy zabiegowej, utrudnione gojenie, czy też skłonność do powstawania blizn.

W dzisiejszych czasach decydując się na zabieg gabinetowy oczekujemy, by czas rekonwalescencji był jak najkrótszy, by tym samym jak najszybciej wrócić do codziennych czynności. Stąd też radiofrekwencja mikroigłowa wychodząc naprzeciw walce z upływem czasu gwarantuje maksymalne efekty z minimalnym ryzykiem podrażnień pozabiegowych.